corsi
27 بهمن 1401 - 21:20

بایدن اول مارس میزبان شولتز خواهد بود

کاخ سفید اعلام کرد رئیس جمهور این کشور به زودی در واشنگتن با صدر اعظم آلمان دیدار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، کاخ سفید اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا در سفر آینده خود به اروپا تنها به یک کشور سفر خواهد کرد.

کاخ سفید امروز پنج شنبه اعلام کرد که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در سفر آتی خود به اروپا تنها به لهستان خواهد رفت. بنا به بیانیه کاخ سفید رئیس جمهور آمریکا بنا نیست در این سفر اروپایی هیچ توقف برنامه ریزی نشده ای از جمله در اوکراین داشته باشد.

کاخ سفید در بیانیه خود همچنین اعلام کرد رئیس جمهور آمریکا سوم مارس در کاخ سفید میزبان «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان خواهد بود. بنا به اعلام کاخ سفید، رئیس جمهور آمریکا و صدر اعظم آلمان در این دیدار درباره موضوعاتی از جمله جنگ اوکراین، وضع تحریم ها علیه روسیه و تقویت امنیت ترانس آتلانتیک رایزنی خواهند کرد.

لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های خودمختار دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است. به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از هشت سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌یف قرار داشتند».

منبع: مهر
شناسه خبر: 1041064