corsi
06 بهمن 1401 - 11:31

آتش‌سوزی گسترده در قوچان مهار شد/ اطفاء حریق ۵ ساعته

قوچان ـ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی آتش‌سوزی قوچان گفت: آتش سوزی گسترده مغازه‌ها در این شهرستان پس از ۵ ساعت تلاش آتش‌نشانان مهار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آتشپاد دوم حسنعلی ولی زاده صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص این حادثه اظهار کرد: در ساعت ۲۱:۲۱ شب گذشته با تماس یکی از شهروندان مبنی بر اینکه دود ناشی از مواد سوختنی از یکی از مغازه‌های خیابان بهشتی مشاهده‌شده است، یک اکیپ از نیروهای سازمان آتش‌نشانی به محل اعزام شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی آتش‌سوزی قوچان افزود: علیرغم اینکه محل حادثه در خیابان شهید بهشتی یکی از خیابان‌های منتهی به میدان اصلی بود و در ساعت پیک تردد خودروها قرار داشتیم اکیپ آتش‌نشانی در ساعت ۲۱:۲۵ در محل حاضر شدند.

وی با اشاره به اینکه با بررسی‌های اولیه تیم آتش‌نشانان و درخواست نیرو برای حادثه ۴ اکیپ فوری ۸ نفره به عملیات اعزام شدند، تصریح کرد: متأسفانه به دلیل وجود حریق در مغازه‌هایی با سقف شیروانی و چوبی مجبور به تخریب سقف این مغازه‌ها شدیم تا بتوانیم از گسترش بیشتر حریق جلوگیری کنیم.

ولی زاده گفت: با تلاش نیروهای آتش‌نشانی حریق در ساعت ۲ بامداد اطفا شد اما برای احتیاط اکیپی از نیروها برای لکه‌گیری و موارد احتیاطی تا صبح در محل حضور داشتند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی آتش‌سوزی قوچان بابیان اینکه امروز صبح به دلیل ادامه داشتن دود در محل آتش‌سوزی و احتمال شروع مجدد حریق نیروها در حال پاک‌سازی محل هستند، ادامه داد: در این حادثه ۶ باب مغازه درگیر حریق شد اما خوشبختانه هیچ‌گونه صدمات جانی نداشتیم.

وی با یادآوری اینکه در این مأموریت هیچ کمبودی در تأمین آب ماشین‌ها نداشتیم و ۲۰ تانکر آب مصرف و ماشین‌های پشتیبان در محل حضور داشتند، افزود: علت وقوع حریق در محل توسط کارشناسان در حال بررسی است.

ولی زاده تأکید کرد: متأسفانه آتش‌سوزی در مغازه یا منازلی که دارای سقف شیروانی هستند به دلیل بسته بودن محیط و عدم دسترسی کامل نیروهای آتش‌نشان به محل زمان بیشتری صرف می‌کند لذا در مواردی نیاز مبرم به بالابرها یا نردبان هیدرولیک خواهد بود که در حادثه شب گذشته با همکاری اداره برق شهرستان از بالابر این اداره برای اطفا این حریق استفاده شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی آتش‌سوزی قوچان یادآور شد: علیرغم اینکه طی چند سال گذشته برای تهیه نردبان هیدرولیک برای شهرستان تلاش فروانی شد تا در مواقع اضطرار و بحران بتوان از صدمات وارده به شهروندان بیشتر جلوگیری کرد همچنان نیاز شهرستان به بالابر یا نردبان هیدرولیک در چنین حوادثی مشهود است که نیازمند یاری مسئولین در این زمینه هستیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 998963